NAUKA CZASU I ZEGARA

NAUKA CZASU I ZEGARA

Jako rodzice w pewnym momencie stajemy przed zadaniem nauczenia naszego dziecka rozumienia czasu oraz odczytywania godzin i minut na zegarze. W tej czynności z pomocą przychodzą zabawki edukacyjne.

Czas dla dzieci może być pojęciem całkowicie abstrakcyjnym, ale trzeba pamiętać, że już nawet dość małe dzieci spotykają się z różnymi sytuacjami, które wymagają od nich wskazania lub odczytania godziny na zegarze czy pomyślenia o tym, która godzina już minęła, a która dopiero będzie.

Nauka czasu i odczytywania godzin z pewnością stanie się łatwiejsza, jeśli zaproponujemy dziecku ciekawą zabawę. Możemy opowiedzieć mu historię o tym dlaczego w ogóle mierzymy czas i ile minut czy godzin zajmują nam konkretne czynności. Dodatkowo, dzięki wyrazistemu, kolorowemu i ciekawie wykonanemu zegarowi z cyframi arabskimi nauka zegara będzie łatwiejsza.

DREWNIANY ZEGAR DO NAUKI CZASU

Proponowany przez nas drewniany zegar do nauki czasu jest nie tylko fantastyczną pomocą edukacyjną. Zestaw został wyposażony w sznureczek, a godziny są klockami o różnych kształtach kolorach. Samo nawlekanie kloców na sznureczek dodatkowo rozwinie u maluchów koordynację wzrokowo-ruchową, poćwiczy cierpliwość, dokładność i skupienie na wykonywanym zadaniu. Drewniany zegar można położyć na płasko. Można go również postawić wykorzystując dołączoną podstawkę.

Zabawki edukacyjne pomagają przekazywać dzieciom niezbędną wiedzę w łatwy i przystępny sposób. Dlatego warto z nich korzystać i uczyć maluchy różnych umiejętności poprzez fajną zabawę.