NAUKA DOMOWYCH OBOWIĄZKÓW POPRZEZ ZABAWĘ

NAUKA DOMOWYCH OBOWIĄZKÓW POPRZEZ ZABAWĘ

Dzieci potrafią nauczyć się nawet najtrudniejszych rzeczy, ale pod warunkiem, że edukacja i wprowadzanie nowych obowiązków będzie połączone z ciekawością, zabawą i odpowiednim zaangażowaniem!

Każdy maluch lubi być pobudzany do rozwoju za pomocą zabawek, bo zabawa pozwala uczyć się, ćwiczyć różne role i sprawdzić się w wielu aktywnościach. Zabawa to także naturalna forma komunikacji dziecka, poznawania siebie samego, ale także komunikacja z dorosłymi. To dzięki pomysłom na zabawę dorośli mogą przekonać się na przykład kiedy i którym obowiązkom domowym dzieci są w stanie sprostać.

DREWNIANY ZESTAW DO SPRZĄTANIA


Podczas zabawy dzieciom dajemy bardzo ważne dla nich poczucie pełnej decyzyjności. To poczucie jest dla dzieci bardzo ważne, ponieważ na co dzień większość zadań i aktywności jest im w pewnym sensie narzucana przez dorosłych. Zabawa może być więc dla dziecka wytchnieniem i pozostać od niego całkowicie zależna, a także nie kojarzyć się z przykrymi sytuacjami.

Wreszcie, to właśnie bawiąc się zabawkami, które są drewnianymi i specjalnie przystosowanymi do wieku elementami wyposażenia domu, dzieci mogą poczuć się jak dorośli. Mają możliwość całkowicie bezpiecznego naśladowania codziennych czynności wykonywanych w domu, bez nadzoru rodziców czy innych opiekunów. Bawią się i uczą segregowania prania na kolorowe i białe, symulować gotowanie czy sprzątać i segregować śmieci.

Pamiętaj, że w naszym sklepie internetowym znajdują się różne, ciekawe propozycje, które zachwycą dziecko i pobudzą je do odkrywania i uczenia się nowych rzeczy.