ZABAWKI EDUKACYJNE DLA DZIECI

ZABAWKI EDUKACYJNE DLA DZIECI

Pierwszy dzwonek w tym roku szkolnym jest już za nami, a nadzieje na nowy, ekscytujący czas rozwoju rozbudzone! Mimo czasu pandemii pomóżmy dzieciom być pozytywnie nastawionym do nauczycieli, kolegów i nauki.

Swoboda, wyrażanie inicjatywy, kreatywność. Dobre nawyki związane z nauką, zabawą i odpoczynkiem mają spory wpływ na podejście dziecka do nowych obowiązków. Procentują również w przyszłości, pozwalając maluchom na szybkie i bezstresowe przyswajanie wiedzy. Nauka to nie tylko szkoła. Nauka, która nie odbywa się pod okiem nauczyciela to także rozwój, szczególnie w czasie wolnym od obowiązkowych zajęć. A idealną formą łączącą naukę z zabawą, aktywność z samodzielnością jest zabawa z wykorzystaniem specjalnie dedykowanych zabawek edukacyjnych.

DREWNIANY ZEGAR EDUKACYJNY

Wielokrotne powtarzanie przez dzieci tych samych lub lekko zmodyfikowanych czynności skutkuje ich utrwaleniem i stopniowym nabywaniem nowych umiejętności, które w przyszłości zostaną wykorzystane. W ten sposób dzieci zaspakajają również swoją potrzebę ciekawości.

Dla nas najważniejsze jest to, żeby zabawki, które proponujemy zaspokajały bieżące potrzeby dziecka. Stąd wybór zabawek edukacyjnych zawsze zostawiamy rodzicom, bo to oni najlepiej wiedzą, które umiejętności dziecka warto rozwijać i należy wspierać. Jednak nie pozostawiamy rodziców samych w wyborze. Zawsze służymy radą i dlatego przygotowaliśmy zakładkę, w której zabawki posegregowane są ze względu na wiek dziecka: ZABAWKI DLA DZIECI.

 

Dziecko rozwija się nieustannie. W czasie wolnym od szkoły również, dlatego warto zapewnić mu różnorodne aktywności.