WAKACJE W GÓRACH

WAKACJE W GÓRACH

Na wakacyjny wyjazd, wczasy, weekend czy kilkudniowy pobyt morze i góry to wciąż dwa najbardziej popularne kierunki wśród rodzin! O bezpieczeństwie nad wodą już pisaliśmy. Teraz przyszła pora na bezpieczeństwo w górach!

Wspólne wędrówki z dziećmi w górach to fantastyczne przeżycie, a nasze bezpieczeństwo zależy od tego jakie trasy wybierzemy i jak dobrze będziemy do nich przygotowani. W zależności od wieku dzieci na niektórych terenach można radzić sobie z wózkiem na dużych kołach czy odpowiednim nosidełkiem. Dodatkowo z kilkulatkiem czy starszym dzieckiem możemy skorzystać z dodatkowych atrakcji w górskich okolicach.

Piękne widoki, świeże powietrze i wspólne podziwianie przyrody wynagrodzą każdy trud. Dodatkowo zadbamy w ten sposób o zdrowie własne i własnych dzieci, ponieważ poprzez pobyt w górach zostaną one zahartowane.

BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ

O czym jeszcze należy pamiętać wyjeżdżając w góry z dzieckiem lub dziećmi? O dobrym przewodniku i mapie, ubraniach na każdą pogodę – najlepiej sprawdzi się ubiór „na cebulkę”, o odpowiednich do pieszych wycieczek butach, a także o plecaku, do którego włożymy jedzenie czy dodatkowe ubrania. Warto także mieć ze sobą plastry na skaleczenia, gazę, elastyczny bandaż czy podstawowe leki – przeciwbólowe lub te na ukąszenia owadów. Zwróćmy uwagę na to, że nie istnieje jeden, uniwersalny model apteczki, który powinniśmy ze sobą zabrać. Jej zawartość musi się zmieniać w zależności od zaplanowanej trasy czy długości pobytu.Lżejszy bagaż ma swoje zalety. Marsz staje się łatwiejszy, tempo szybsze, a zmęczenie po całym dniu mniejsze. Nie warto jednak zapominać o bezpieczeństwie i rezygnować na przykład z apteczki.