BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ

BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ

Planujesz wakacje z dziećmi? Beztroską zabawę na świeżym powietrzu i wypoczynek nad wodą? Pamiętaj o bezpieczeństwie dzieci i własnym!

Na szczęścia istnieje kilka podstawowych zasad, dzięki którym urlop nad wodą, w wodzie i na wodzie staje się bezpieczny dla całej rodziny. Warto ich przestrzegać, aby tym, co zostanie przywiezione z wypoczynku były wyłącznie fantastyczne wspomnienia i mnóstwo radosnych zdjęć!

Symbolami, które stosowane są nad wodą są flagi. Biała flaga oznacza dobre warunki do pływania, a czerwona – bezwzględny zakaz kąpieli. Przebywanie w miejscach strzeżonych przez ratowników i słuchanie ich poleceń znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa nad wodą. Ponieważ zyskujemy pewność, że dzieci są dodatkowo obserwowane przez odpowiednio przeszkolone osoby. Warto także unikać nagłego schłodzenia po dłuższym przebywaniu na słońcu oraz odczekać co najmniej godzinę po obfitym posiłku. Należy również zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych poprzez zastosowanie kosmetyków z filtrami. Można też wspomagać się namiotami plażowymi, na przykład tym dostępnym w naszym sklepie internetowym.

DUŻY NAMIOT PLAŻOWY

 

Wakacje nad wodą, to nie tylko opalanie się i pluskanie. Starsze dzieci mogą wykorzystać ten czas do doskonalenia nauki pływania, do nauki nurkowania, na przykład w akwalungu czy na żeglarstwo, kajaki lub popularne zajęcia z pierwszej pomocy. Warto spróbować różnych, dostępnych atrakcji!

 

Naucz dziecko jak bezpiecznie przebywać nad wodą. To znakomita przygoda i nauka, która zostaje na całe życie.