KLOCKI DLA DZIECI
Dodane przez      07/26/2018 10:37:33    Komentarze 0
KLOCKI DLA DZIECI

Takie niepozorne, a jednak doskonale wpływają na rozwój kreatywności, przestrzennego myślenia, motoryki i wyobraźni. Co czym mowa? O klockach dla dzieci!

Zaoferujmy dzieciom klocki! Budowanie, kreowanie, tworzenie z kolorowych klocków o różnych kształtach uczy dziecko planowania własnych działań i przewidywania efektów. Najlepsze klocki to takie, które pasują do wieku dziecka, do jego potrzeb, a także zainteresowań. Dzięki nim zachęcenie dziecka do odkrywania staje się proste i przyjemne, a wspólna zabawa przynosi więcej korzyści. Dodatkowo dziecko chętniej bawi się samo i łatwiej przełamuje napotkane w trakcie zabawy trudności konstrukcyjne.

Pamiętajmy, żeby stopniowo podnosić dzieciom poziom trudności. Klocki, z których na pierwszy rzut oka nie wiadomo co ułożyć mogą podziałać bardzo pozytywnie, szczególnie na starsze dzieci. Przekraczanie schematów myślowych jest bardzo pożądane. Dzieci zaczynają myśleć otwarcie i tworzą własne, oryginalne i nietuzinkowe struktury.

Istnieje wiele typów klocków. Wśród nich znajdziemy klocki matematyczne rozwijające umiejętności związane z podstawowymi zadaniami, konstrukcyjne, pozwalające dziecku niemal wejść w rolę prawdziwego architekta, klocki drewniane czy przestrzenne umożliwiające budowanie mostów, a także budowli oraz klocki o walorach edukacyjnych i twórczych. Dlatego, jeśli poszukujesz wartościowej zabawki dla dziecka, nie możesz pominąć naszych propozycji: KLOCKI DLA DZIECIDlaczego warto wybrać klocki? Klocki uczą spostrzegawczości, myślenia przestrzennego, koncentracji, a także kreatywności i analizy.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównywarki