GRY DLA DZIECI
Dodane przez      08/02/2021 13:51:29    Komentarze 0
GRY DLA DZIECI

Jeśli zdarzyło Ci się wejść do pokoju dziecka i stwierdzić, ze mimo wielu zabawek dziecko nie chce się nimi bawić, to może przyszedł czas na gry!

Być może jako rodzic padasz ofiarą kupowania zabawek pod wpływem emocji, ale pamiętaj, i od tego można się uchronić, decydując się na zakupy wyłącznie po długich przemyśleniach i po przeanalizowaniu autentycznych potrzeb dziecka.

Zwracaj uwagę na rodzaj materiałów, które wykorzystane są do produkcji zabawek. Solidność i odporność zabawki na uszkodzenia, a także brak niebezpiecznych substancji i elementów to coś, co powinno Cię interesować. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się zabawki wykonane z drewna.

Istotne jest to czy zabawka została dopasowana do wieku dziecka, ponieważ zabawki mają duży wpływ na jego rozwój. Stymulowanie i zachęcanie dzieci do kreatywnego myślenia przynosi pozytywne skutki w postaci prawidłowego rozwoju emocjonalnego, społecznego, a także intelektualnego.

GRA ZRĘCZNOŚCIOWA BALANSUJĄCY KAKTUSTypem zabawki, które fantastycznie rozwijają dzieci są gry, w tym gry kooperacyjne, jak i gry z elementem rywalizacji.
Zarówno gry służące nauce współpracy, jak i gry służące nauce zdrowej rywalizacji są dziecku potrzebne. Ponieważ ważne jest to, aby dziecko w bezpiecznym otoczeniu doświadczało emocji związanych z rywalizacją, czyli wygraną oraz przegraną.

Pamiętaj, że jako rodzic nie musisz stać z boku. Możesz proponować dziecku liczne zajęcia, które pobudzą jego aktywność, bo pomysłów pobudzających aktywność mogą być setki!

Dzieci uczą się nowych umiejętności niemal nieprzerwanie. Warto więc sprawić, by nauka poprzez zabawę stała się częścią ich codziennego życia.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównywarki