WAKACJE Z DZIECKIEM

WAKACJE Z DZIECKIEM

Podczas wakacji bez żadnych wyrzutów sumienia możemy pozwolić dzieciom do woli przebywać w świecie wyobraźni, po którym najlepszym przewodnikiem są oczywiście wakacyjne zabawki!

Wakacje to przede wszystkim słońce, ciepły deszcz, burze, swoboda oraz wyrażanie inicjatywy! Ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć w długim okresie tego, jak ukształtuje się pogoda, warto mieć ze sobą zabawki na pogodę i niepogodę, bo wakacyjne zabawki wyzwalają aktywność i kreatywność, wzbogacają doświadczenie i pozwalają na niemal niekończącą się zabawę.

Ponieważ dziecięcy świat jest w trakcie lata niezwykle bogaty w różne bodźce płynące z zewnątrz, można wykorzystać czas wolny do doskonalenia nauki pływania czy nurkowania, poświęcić na żeglarstwo, kajaki, wspinaczkę czy bardzo ostatnio popularne zajęcia z pierwszej pomocy.

MATERAC ARBUZ
W zabawie chodzi również o rozwój i budowanie relacji. Do tych celów mogą posłużyć różne rodzaje zabawek. Także takie, które niekoniecznie na pierwszy rzut oka muszą być niezbędne podczas wakacji. Jeśli jednak chcemy przemycić odrobinę nauki i edukacji, warto zwrócić szczególną uwagę na zabawki z działów: ZABAWKI EDUKACYJNE I ZRĘCZNOŚCIOWE oraz GRY I ZABAWKI LOGICZNE. Nawet najfajniejsze wakacje kiedyś się skończą, a zabawki z tych działów wspomogą dzieci w pogłębianiu różnych umiejętności, także tych przygotowujących do przedszkola czy szkoły.

Podczas swobodnej zabawy dzieci poznają świat, różne zjawiska i zależności. Dlatego warto zadbać o jakość spędzania wolnego czasu właśnie w wakacje.