BEZPIECZNE WAKACJE

BEZPIECZNE WAKACJE

Góry i morze zawsze były najbardziej popularnymi kierunkami wakacyjnymi dla rodzin spędzających czas wolny w kraju. Jeśli i Ty planujesz wyjazd w najbliższym czasie, pamiętaj o bezpieczeństwie dzieci i własnym.

Na szczęście istnieje kilka podstawowych zasad, dzięki którym urlop nad wodą czy w górach będzie bezpieczny dla całej rodziny. Symbolami, które stosowane są nad wodą są flagi. Biała flaga oznacza dobre warunki do pływania, a czerwona – bezwzględny zakaz kąpieli. Dodatkowo przebywanie w miejscach strzeżonych przez ratowników i słuchanie ich poleceń znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa nad wodą. Warto także unikać nagłego schłodzenia po dłuższym przebywaniu na słońcu oraz odczekać co najmniej godzinę po obfitym posiłku przed wejściem do wody.

ZESTAW DO ZABAWY W PIASKUWspólne wędrówki z dziećmi w górach to także niesamowite przeżycia. Warto pamiętać o dobrym przewodniku i mapie, ubraniach na każdą pogodę – najlepiej sprawdzi się ubiór „na cebulkę”, o odpowiednich do pieszych wycieczek butach, a także o plecaku, do którego włożymy jedzenie czy dodatkowe ubrania. Warto również mieć ze sobą plastry na skaleczenia, gazę, elastyczny bandaż czy podstawowe leki – przeciwbólowe lub te na ukąszenia owadów

Zarówno w górach, jak i nad wodą należy odpowiednio zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych poprzez zastosowanie kosmetyków z filtrami. Pamiętajmy o tym zawsze, ponieważ delikatna skóra dzieci jest podatna na słoneczne poparzenia.

Zasady bezpieczeństwa są po to, żeby z wakacji przywieźć wyłącznie radosne wspomnienia i fantastyczne zdjęcia.