CZAS Z DZIEĆMI

CZAS Z DZIEĆMI

Dzieci w każdym wieku mają potrzebę nieustannego rozwoju. Chłoną wiedzę z niemal każdego doświadczenia, a najczęściej w młodszym wieku uczą się głównie podczas zabawy.

Zabawa jest dla dzieci najczęściej przyjemna, jeśli zadania, które są podczas niej stawiane, dopasowane są do momentu rozwojowego maluchów. Jako Rodzice możemy sprawić, żeby dzieci czerpały z zabawy jak najwięcej pozytywów, odpowiednio dobierając zabawy i zabawki. Prawidłowo dobrane zabawki pomagają nie tylko rozwijać motorykę małą czy dużą, myślenie kreatywne, przestrzenne czy logiczne. Pomagają także w nauce kontrolowania emocji, co w przypadku dzieci jest szczególnie ważne.

DREWNIANY SKLEP Z AKCESORIAMI


Zabawki można także wykorzystać do nauki odpowiednich zachowań. Drewniany sklep z akcesoriami może pomóc dzieciom oswoić się z nową sytuacją, która powstała w wyniku pandemii koronawirusa. Pozwoli przećwiczyć z dziećmi nowe, wymagane i pożądane zachowania podczas pobytu w sklepie. Da wsparcie dzieciom, które potrzebują nieco więcej czasu na przystosowanie się i zrozumienie nowych zasad.

Zabawka składa się ze sklepowych półek, lady, straganu na warzywa i owoce, a także akcesoriów takich, jak waga, przyprawy – sól i pieprz czy soków. Dzięki niej możemy poćwiczyć prawidłowe zakładanie i zdejmowanie rękawiczek oraz maseczki w bardziej realistycznym i przyjaznym otoczeniu.

Pamiętajmy, że to dorośli tłumaczą i objaśniają dzieciom otaczający je świat, a odpowiednio dobrana do sytuacji zabawka może bardzo pozytywnie wpływać na zachowanie maluchów.