ZOSTAŃ W DOMU

ZOSTAŃ W DOMU

W myśl zasady „zostań w domu” część pracowników, w tym rodziców przechodzi w tryb pracy zdalnej. Jednoczesna praca i opieka nad dzieckiem może być sporym wyzwaniem, podobnie, jak zapewnienie dziecku rozwojowych aktywności.

W ostatnim czasie wiele osób stanęło przed dylematem jak organizować czas z dziećmi, a także jak organizować czas dzieciom wtedy, kiedy pracują. Dla samych dzieci sytuacja również może być trudna, ponieważ dzieci mogą dotkliwie odczuć brak towarzystwa kolegów i koleżanek.

Dlatego warto pamiętać, że pokój pełny zabawek nie chroni dzieci przed nudą. Istotne jest to, żeby zabawki były odpowiednio dobrane i posłużyły wsparciu procesów edukacyjnych. Należy także wybierać takie zabawki, które pozwolą dzieciom choć na chwilę, poprzez radość z wykonywania prostych rzeczy, zapomnieć o walce z koronawirusem.

DWUSTRONNA TABLICA REGULOWANA

Dwustronna tablica może być strzałem w dziesiątkę dla dzieci, które kochają szkołę czy przedszkole. Może pomóc im poradzić sobie ze stratą, jaką jest dla nich brak możliwości przebywania w klasie, ale też pomóc pamiętać, że jest to przejściowa sytuacja, która za jakiś czas się skończy.

Tablicę można w dużym zakresie regulować, więc „rośnie” ona razem z dzieckiem. Można ją odłączyć od stojaka i używać w inny, niż tradycyjny sposób. Tablica łatwo składa się i zajmuje mało miejsca, dlatego pozwala utrzymać porządek nawet w niedużym pokoju.

Dzieci również przechodzą trudny czas, a to, co możesz dla nich zrobić, to pomóc im zrozumieć obecną sytuację i zmniejszyć jej negatywne skutki.