POWRÓT DO SZKOŁY

POWRÓT DO SZKOŁY

Im bliżej końca wakacji, tym częściej pojawiają się myśli o powrocie do szkoły. Niektóre dzieci idą do szkoły po raz pierwszy lub bardzo chętnie we wrześniu do niej wrócą. Jednak zdarza się, że te chwile mogą być trudne.

Poznawanie świata powinno być fascynujące! Jako dorośli możemy znacznie ułatwić dzieciom wykonywanie różnych zadań edukacyjnych, które stawia przed nimi szkoła, poprzez wybór odpowiednich pomocy i zabawek. To dzięki nim dzieci szybciej uczą się pisać, szybciej uczą się języków obcych czy prowadzą swoje pierwsze doświadczenia z zakresu chemii, biologii czy ogólnie rozumianej przyrody, a także poznają przedmioty artystyczne.

Dzieci w różnym wieku mają różne zainteresowania i zdarza się, że interesują się dosłownie wszystkim po kolei, zmieniając swoje aktywności w zależności od różnych bodźców.

Jednak warto przede wszystkim sięgać po zabawki edukacyjne, które najbardziej korelują z upodobaniami dziecka, ponieważ istotne jest to, żeby nauka nie kojarzyła się z przykrym obowiązkiem, a ze zdobywaniem ciekawej wiedzy i interesujących doświadczeń.

ROBOT EVOLUTION NAUKOWA ZABAWA CLEMENTONI

Wszelkie pomoce służące zrównoważonemu rozwojowi dzieci znajdują się w naszym sklepie. Również takie pomoce, dzięki którym dzieci będą mogły poznać podstawy programowania i rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe. W tym jedyny w swoim rodzaju, oryginalny, naukowy zestaw, przy pomocy którego można złożyć i zaprogramować prawdziwego interaktywnego robota!Robotyka staje się coraz bardziej popularna. Warto więc oswajać dzieci z jej istnieniem za pomocą naukowej zabawy.