POZYTYWNE WSPARCIE ROZWOJU DZIECKA

POZYTYWNE WSPARCIE ROZWOJU DZIECKA

Możesz spędzić wiele godzin na poszukiwaniu odpowiednich zabawek, które będą korzystne dla rozwoju Twojego dziecka. Ale nie musisz! Możesz posłużyć się znanymi, sprawdzonymi i przede wszystkim lubianymi przez maluchy pomysłami na zabawę!

Wielu rodziców jest zmęczonych krzykliwymi, komercyjnymi zabawkami, i dla odmiany zaczynają wybierać te zabawki, które stymulują dzieci do adekwatnego rozwoju, zgodnego z ich możliwościami i wiekiem. Decydując się na zabawki, przy których dzieci potrzebują skupienia, a co za tym idzie wyciszenia, rodzice wspomagają indywidualne cechy osobowościowe, które mają niemałe znaczenie dla przyszłości maluchów!

POZYTYWNE NASTAWIENIE KLUCZEM DO SUKCESU!

Pochwały, kiedy dziecku udaje się zrealizować nawet z pozoru mało istotne zadanie i wsparcie, gdy pojawiają się problemy! Obserwuj uważnie i z dumą, i pomagaj zawsze wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Pamiętaj, że każde z dziecięcych osiągnięć możesz odnotować na przykład na sucho-ścieralnej tablicy, dodatkowo wzmacniają pozytywny przekaz!

TABLICA MAGNETYCZNO-KREDOWA Z AKCESORIAMI


W sklepie KRÓL ZABAWEK dostępne są różne wieloelementowe zestawy, układanki-słupki czy drewniane kostki z bryłkami. Doskonałym wyborem dla dzieci będą także pętle motoryczne, popularnie nazywane przeplatankami, a także mobilne centra zabaw, które zapewniają dziecku możliwość rozwoju zarówno motoryki dużej, jak i małej. Dobrze sprawdzą się również nawlekanki, sznurowanki i ubieranki. W sklepie znajdują się także propozycje dla starszych dzieci.

Wybieraj te zabawki, które sprawiają dziecku radość i pamiętaj, że żeby prawidłowo się rozwijać, potrzebuje ono stopniowania trudności zadań!