ZABAWKI NA LATO

ZABAWKI NA LATO

Kiedy przychodzą ciepłe dni chcemy cieszyć się słońcem. Nie możemy jednak zapominać o tym, że ekspozycja na promieniowanie słoneczne może być w niektórych przypadkach szkodliwa, szczególnie dla najmłodszych. Są jednak sposoby na to, by eksponując skórę na słońce, z zachowaniem pewnych zasad, korzystać z dobroczynnego wpływu słońca bez obaw!

Podstawą jest ochrona skóry i stosowanie filtrów o faktorze nie mniejszym, niż 30 SPF. W tym wypadku to liczba 30 mówi nam jak długo bezpiecznie możemy przebywać na słońcu po nałożeniu kosmetyku. Dlatego pamiętajmy, że nie wystarczy wykonać czynność nakładania filtrów przeciwsłonecznych tylko raz. Należy ją powtarzać wielokrotnie, w zależności od typu karnacji – im ciemniejsza karnacja, tym skóra trudniej ulega poparzeniom. Należy powtórzyć nakładanie filtrów po kąpieli w morzu, jeziorze czy basenie ogrodowym. Warto pamiętać o dziecięcych kapeluszach lub letnich czapeczkach. Można także skorzystać ze specjalnego namiotu, który zatrzymuje promienie UV, oferując ochronę na poziomie UV 50+.

WIADERKO DO PIASKU Z FOREMKAMI


Warunki do idealnego, rodzinnego urlopowania każdy może sobie stworzyć sam! No może z małą naszą pomocą. Do pływania polecamy absolutny hit - MATERACE w różnych kształtach, na przykład: jednorożca, precelka czy pizzy! Mimo prawdziwie letnich, a nawet można powiedzieć tropikalnych temperatur, to kalendarzowe lato jeszcze się nie rozpoczęło! Warto z niego maksymalnie skorzystać i nie dać się zagrożeniom!Dzieci nie są tak odporne na wysokie temperatury, jak dorośli. Pamiętajmy o tym podczas wakacji, w trakcie wesołych zabaw na świeżym powietrzu i na słońcu!