ZDROWE ŻYWIENIE DZIECI

ZDROWE ŻYWIENIE DZIECI

W zdrowym ciele, zdrowy duch! To powiedzenie jest aktualne, jak nigdy dotąd. Jak osiągnąć cel? Kiedy jedyną gwarancją tego, co jedzą maluchy jest przygotowywanie posiłków w domu ze świadomie wybranych produktów.

Odpowiednie żywienie dzieci jest warunkiem ich prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego. Dzięki właściwej ilości witamin i minerałów kształtujące się młode organizmy wyzwalają swój pełny potencjał. Nie tylko stają się zdolne do obrony przed patogenami, a także do nauki nowych, niezbędnych czynności.

CZY NAUKA ZDROWEGO ŻYWIENIA MUSI BYĆ TRUDNA?

Wiele zależy od naszej kreatywności i cierpliwości. Sporo dzieci początkowo nie lubi produktów, które są uznane za zdrowe. Szczególnie, kiedy ich przyzwyczajenia kulinarne oparte są o sporą ilość cukru i soli. Podstawowym elementem codziennej zdrowej diety powinny być warzywa i owoce. Dodatkowo ważnym aspektem jest regularność posiłków. Można też skutecznie wspomagać procesy rozumienia zagadnienia zdrowego odżywiania się u dzieci poprzez dobór odpowiednich zabawek.

DREWNIANE WARZYWA W KOSZYCZKUPrzykładem takiej edukacyjnej zabawki może być DREWNIANY SKLEP Z AKCESORIAMI, który posiada sklepowe półki, ladę, i co ważne - stragan na warzywa i owoce. Zabawa w sklep uczy dzieci świadomego wyboru wartościowych produktów, które powinny znaleźć się w codziennej diecie. Pomocny może być także DREWNIANY WÓZEK NA ZAKUPY Z AKCESORIAMI czy przeróżne WARZYWA I OWOCE DO KROJENIA.

Pamiętajmy, że dzieci potrzebują codziennej, różnorodnej diety. Warto z niej całkowicie wyeliminować żywność wysokoprzetworzoną, a także duże ilości cukru i soli.