ZABAWKI SENSORYCZNE

ZABAWKI SENSORYCZNE

Na czym polega integracja sensoryczna? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. W skrócie jest to rozwój zmysłów – słuchu, węchu, wzroku, smaku i dotyku, który u niektórych dzieci może przebiegać nieprawidłowo.W JAKI SPOSÓB WSPIERAĆ PRAWIDŁOWĄ ORGANIZACJĘ WRAŻEŃ ZMYSŁOWYCH?

Odbieranie bodźców zmysłowych można z powodzeniem rozwijać, ćwiczyć i wspomagać. Można to robić także z wykorzystaniem odpowiednio dedykowanych zabawek. Takich, jak DREWNIANA TABLICA SENSORYCZNA STONOGA, która skutecznie wciąga dziecko w świat kreatywnej i rozwojowej zabawy.

JEDNA TABLICA – MNÓSTWO MOŻLIWOŚCI

Kilka rodzajów klocków – do układania, do wkładania kształtów w odpowiednie miejsca oraz do kręcenia na gwintowym drążku, a także instrumenty muzyczne - pięknie brzmiące cymbałki, bębenek, perkusja oraz labirynt, po którym maluch prowadząc drewniane owoce ćwiczy rączki i koordynację wzrokowo-ruchową, a dodatkowo kolorowy zegar, który pomaga w nauce godzin i odczytywania czasu! Całość została wykonana z lakierowanego drewna i pomalowana jest bezpiecznymi dla dziecka farbami.

DREWNIANA TABLICA SENSORYCZNA STONOGA

DREWNIANA TABLICA SENSORYCZNA STONOGA to zabawka wielofunkcyjna do zamontowania na ścianie, zaprojektowana tak, aby całościowo wspierać rozwój sensoryczny u dzieci. Polecana jest także do świetlic, przedszkoli i różnych miejsc użyteczności publicznej, z których korzystają dzieci.Radość płynąca z zabawy pozwala na rozwój pozytywnych emocji wokół ćwiczeń, które wspomagają prawidłowy rozwój sensoryczny u dziecka.