PREZENT NA MIKOŁAJKI

PREZENT NA MIKOŁAJKI

W naszej kulturze Święty Mikołaj to postać starszego, brodatego, ubranego w charakterystyczny, czerwony strój mężczyzny, który rozdaje grzecznym dzieciom prezenty, a dzięki wspaniałym saniom i cudownym reniferom okrąża cały świat w jedną noc!


MIKOŁAJKI – JAK JE ŚWIĘTOWAĆ?

To najczęściej rodzice są pierwszymi osobami, które 6 grudnia, w Mikołajki, podkładają dzieciom prezenty pod poduszkę, do butów czy skarpetek. To tego właśnie dnia dzieci są bardzo podekscytowane, ponieważ z niecierpliwością, od samego rana czekają na specjalne niespodzianki.

BAWEŁNIANY NAMIOT TIPI DLA DZIECI


LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Niektórzy rodzice pozostawili w rodzinnej tradycji zwyczaj pisania listu do św. Mikołaja. Z tym zwyczajem można także spotkać się w przedszkolach i szkołach - w młodszych klasach. Plusem stworzenia takiego listu jest poznanie głęboko skrywanych przez cały rok, dziecięcych marzeń. Nawet, jeśli dziecko przestało już wierzyć w istnienie św. Mikołaja, możemy poprosić je o napisanie takiego listu lub osobiście porozmawiać o jego oczekiwaniach.

ZABAWKI NA MIKOŁAJKI

Pamiętajmy, żeby wybierać zabawki mądrze i dzięki nim rozwijać umiejętności logicznego kojarzenia i pomagać dzieciom w odkrywaniu świata. Zabawne gry, puzzle, układanki umożliwiające wejście w świat ciekawej, kreatywnej zabawy, przygody z liczbami, kolorami, ćwiczenia motoryczne palców - wybór takich zabawek decydowanie zaprocentuje w przyszłości.Mikołajkowy prezent nie musi po kilku godzinach zabawy popaść w zapomnienie. To czy uda nam się zainteresować dziecko na dłużej w dużej mierze zależy od naszego wyboru.