KIM BĘDZIESZ JAK DOROŚNIESZ?

KIM BĘDZIESZ JAK DOROŚNIESZ?

Kim będziesz jak dorośniesz? To pytanie bywa kierowane do dzieci już na bardzo wczesnym etapie ich życia. Zadają je przedszkolanki, nauczyciele, troszczący się o przyszłość dzieci rodzice, ciocie, wujkowie i pozostali członkowie rodziny.

Jednak zanim wspólnie z dzieckiem wybierzemy jego drogę, warto trochę poobserwować jakie czynności wykonuje najchętniej, jakich działań się podejmuje, co je pasjonuje i ciekawi.

CZY RODZICE MOGĄ BYĆ DORADCAMI?

Tak! To właśnie oni najczęściej potrafią najwięcej powiedzieć o swoim dziecku. Na co dzień obserwują je w różnych sytuacjach. Wiedzą jakie są jego ulubione zajęcia szkolne czy pozaszkolne, co najbardziej je interesuje i z jakich dziedzin chętnie poszerza wiedzę.

Zdarza się, że we wczesnym okresie dzieciństwa maluchy same, z wielkim zadowoleniem, informują swoje otoczenie kim zostaną w przyszłości. Najczęściej wymienianymi zawodami są lekarze, strażacy, weterynarze, nauczyciele czy policjanci. Informacje te są fascynującym wskaźnikiem tego, jak maluchy widzą świat, ale niekoniecznie tego, kim faktycznie zostaną. Każdy rodzic wie, że dzieci zmieniają zdanie i trudno oczekiwać, żeby w wieku kilku lat zdecydowało się na jeden konkretny zawód.

ZESTAW MAŁY DOKTOR

Jeśli jednak Twoje dziecko jest przekonane, że chce być na przykład lekarzem, możesz sprawdzić jego predyspozycje dzięki zabawkom takim, jak ZESTAW MAŁY DOKTOR. A pozostałe propozycje interaktywnych, rozwijających i edukacyjnych zabawek znajdziesz w naszym sklepie internetowym, w zakładce NOWOŚCI.Pamiętaj, że dziecko nie musi być we wszystkim najlepsze. Warto je poznać i aktywnie pomagać mu rozpoznawać, odkrywać, rozwijać możliwości, umiejętności i talenty.