POWRÓT DO SZKOŁY

POWRÓT DO SZKOŁY

Kończą się wakacje i jednym z głównych tematów staje się przedszkole i szkoła. A dodatkowo w szczególnej sytuacji są rodzice, których pociechy do szkoły lub przedszkola wybierają się w tym roku po raz pierwszy.


ZMIANY WYMAGAJĄ PRZYGOTOWAŃ

Zmiana środowiska zawsze wymaga pewnych przygotowań, dlatego rozmawiajmy z dziećmi o tym, co je czeka w nowym miejscu. Warto mówić co oznacza to, że idzie ono do przedszkola czy szkoły, z czym się spotka, że pozna nowych kolegów i wychowawców, a przede wszystkim, że nauczy się nowych rzeczy, zdobędzie wiedzę, umiejętności, których jeszcze nie ma.

ŻELOWE KREDKI WYKRĘCANE


Do pewnych zadań, które staną się nowymi obowiązkami szkolnymi naszych dzieci przygotowuje przedszkole.
Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy my, rodzice, wspomagali prawidłowy rozwój dziecka dzięki specjalnie zaprojektowanym zabawkom edukacyjnym. Dlaczego warto? Dlatego, że w bezpiecznym otoczeniu, w trakcie zabawy, nauka często przychodzi małym dzieciom łatwiej, i to, co sprawia problemy i trudności w przedszkolu lub szkole może zostać przezwyciężone.

WYBIERAJMY ZABAWKI EDUKACYJNE

Wybierajmy zabawki edukacyjne i zwróćmy uwagę na potrzeby naszych dzieci. One często same sygnalizują w rozwoju jakiej umiejętności potrzebują naszego wsparcia. W naszym sklepie internetowym stworzyliśmy odpowiednie kategorie ułatwiające rodzicom najlepszy wybór, na przykład: ZABAWKI DLA DWULATKA, ZABAWKI DLA TRZYLATKA czy GRY EDUKACYJNE.

 

Nauka poprzez zabawę nie jest tym samym, co nauka pod kierunkiem wychowawcy bądź nauczyciela. Dlatego warto korzystać z możliwości, jakie dają zabawki edukacyjne.