DZIECIĘCA ZABAWA W DOM

DZIECIĘCA ZABAWA W DOM

Co robią dzieci, gdy rodziców nie ma w domu? Naśladują i bawią się w nas, w dorosłych! Zabawa daje im możliwość ćwiczenia i sprawdzenia się w różnych rolach! To ich sposób na poznanie świata i swojego miejsca w nim!

Pragnieniem wielu rodziców jest to, by dzieci szybko i prawidłowo rozwijały się, uczyły się języków obcych, osiągały sukcesy w przedszkolu czy szkole. Dorośli zbyt często uznają, że na zabawę szkoda czasu. To błąd! Ponieważ dzieci uczą się w trakcie zabawy. Uczą się, ale na swój, własny, jedyny i niepowtarzalny sposób. Zabawa to naturalna forma komunikacji dziecka, poznawania siebie samego, ale także komunikacja wewnętrznego świata dziecka w kierunku dorosłych, jego potrzeb, umiejętności, ale także różnych braków, które można uzupełnić razem z dzieckiem dzięki wspólnej zabawie!

Co tak ważnego możemy dać dziecku podczas zabawy? Pełnię decyzyjności w co i jak się bawić! Na co dzień większość zadań i aktywności jest dzieciom w pewnym sensie narzucana przez dorosłych, więc zabawa z rodzicami może być dla malucha wytchnieniem i pozostać od niego całkowicie zależna!

DUŻA DREWNIANA KUCHNIA Z AKCESORIAMI


To właśnie bawiąc się zabawkami, które są drewnianymi i specjalnie przystosowanymi do wieku dziecka elementami wyposażenia domu, dzieci mogą poczuć się jak dorośli! Wreszcie mają możliwość całkowicie bezpiecznego naśladowania codziennych czynności wykonywanych w domu, bez nadzoru rodziców czy innych opiekunów!

Pamiętaj, że bawiąc się z dzieckiem możesz doświadczyć tego, że zabawa pozornie nie ma sensu. Jednak dla dzieci najważniejszy jest sam fakt zabawy, a nie zawsze jej logika.