ZABAWKI NA JESIEŃ

ZABAWKI NA JESIEŃ

Jesień pod względem pogodowym potrafi być bardzo zróżnicowaną porą roku. Może być pełna kolorowych liści i ciepłego słońca. Może być szaro-bura i deszczowa. Warto być na nią przygotowanym, również pod względem posiadanych zabawek!

O tej porze roku w przyrodzie dużo się dzieje i, jeśli tylko warunki na to pozwalają, warto spędzać z dzieckiem czas na świeżym powietrzu. Jednak nieuniknione jest to, że wraz z końcem lata dni stają się krótsze i w naturalny sposób maluchy będą stopniowo coraz więcej przebywały w domu.

Dlatego na długie, jesienne wieczory polecamy znaleźć przeciwwagę do mogącej wkraść się nudy! Coś nowego, kolorowego, wciągającego, bo wtedy łatwiej jest pokonać melancholijny nastrój!

INTERAKTYWNY PCHACZ JEŹDZIK SŁOŃ

Barwy, dźwięki, kształty! Najlepiej, żeby zabawki umożliwiały uruchomienie jak największej ilości zmysłów jednocześnie! Dziecięcy świat jest niezwykle bogaty, a zapotrzebowanie na zabawki i ich rodzaj - zmienne. Wiele zależy od zainteresowań samego dziecka, ponieważ każde dziecko przyswaja wiedzę i umiejętności w troszkę innym czasie.

Wielokrotne powtarzanie pewnych czynności, gestów i słów podczas różnych aktywności skutkuje ich utrwaleniem, co za tym idzie dzieci zaspokajają swoją ciekawość i zbierają doświadczenia, które zostaną wykorzystane w przyszłości! Więc dlaczego nie obrócić tej dynamicznej pory roku i nie skorzystać z jesieni? Dajmy dzieciom to, czego potrzebują najbardziej – rozwój!

 

Dzieci zawsze wkładają w zabawę niemały wysiłek, który ma dla nich ogromne znaczenie rozwojowe. Jeśli udało nam się zaobserwować dowolne osiągnięcie – pochwalmy je!