DREWNIANE ZABAWKI DLA DZIEWCZYNEK
Dodane przez      10/13/2014 11:10:04    Komentarze 0
DREWNIANE ZABAWKI DLA DZIEWCZYNEK

Dlaczego wybieramy edukacyjne zabawki drewniane dla dziewczynek?

Obecnie sklepowe półki uginają się od wielu kolorowych i przeróżnych zabawek. Nie wszystkie jednak są w pełni bezpieczne dla dzieci, ponieważ mogą zawierać szkodliwe związki (szczególnie w przypadku tanich, plastikowych zabawek). Niebezpieczne mogą być także małe elementy, gdzie istnieje ryzyko, że zostaną wyłamane i połknięte przez dziecko. Dlatego właśnie warto zainteresować się drewnianymi zabawkami z atestami, które w żaden sposób nie będą zagrażać zdrowiu i życiu dziecka.

Każdy z nas pamięta z dzieciństwa bajkę Pinokio, czyli drewnianego chłopca, któremu wydłużał się nos, gdy kłamał. Dziś dostępne są już całe zestawy drewnianych lalek, z których skompletować można całą rodzinkę. Jest to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych, plastikowych lalek Barbie. Warto zaznaczyć, że te zrobione z drewna również można ubierać, i że posiadają włosy, które dziewczynki mogą czesać, rozwijając swoje umiejętności i pasje. Co więcej, lalki mogą być wożone w drewnianych wózeczkach, tak samo funkcjonalnych, jak ich plastikowe i materiałowe odpowiedniki.

Kołyska dla lalek drewnianaDrewniane zabawki edukacyjne dla dziewczynek.

Wśród drewnianych zabawek dla dzieci warto zwrócić uwagę także na zabawki edukacyjne. Mogą to być zarówno kolorowe liczydła, drewniane literki alfabetu, a także gry planszowe. Od najmłodszych lat powinno rozwijać się w swojej córce umiejętność logicznego myślenia. Każdy z nas z pewnością zna taką grę jak szachy, które zazwyczaj wykonane są właśnie z drewna. Jest to tak precyzyjnie wykonane, że niektórzy pasjonaci mają własną kolekcję szachów, wykonanych z różnych rodzajów drewna. A kto wie, czy w przyszłości Twoje dziecko nie wystartuje dzięki temu w zawodach szachowych i nie zdobędzie jednego z wyższych miejsc? Będzie Ci wtedy bardzo wdzięczne.

Drewniane cyfry     Labirynt przeplatanka drzewko

Dla starszych dziewczynek producenci zabawek wymyślili zestawy, które mają im pomóc wejść w dorosłe życie i nauczyć ich pewnych przyzwyczajeń. Można tu wymienić np. drewnianą kuchnię, w której wszystkie elementy wykonane są z drewna: garnki, naczynia, sztućce, kubki, piec, zlewozmywak, mikser, stół z krzesłami i wiele, wiele innych. W niektórych sklepach można spotkać się także z drewnianymi łazienkami, które jednak nie zyskały aż tak dużej popularności. Dziewczynki, chcące uczyć się prac domowych od najmłodszych lat, mogą skorzystać również z drewnianych desek do prasowania wraz z żelazkiem, mini miotełek a nawet drewnianych odkurzaczy, które – uwagą! – mogą działać jak normalny odkurzacz! Wymyślono także coś do prac w ogrodzie, czyli zestaw małej ogrodniczki, a w nim: drewniane grabki, łopatka, wiaderko, wózeczek na narzędzia, kopaczka, doniczki, w których można posadzić zioła lub kwiatki, konewki oraz inne elementy, wszystkie wykonane z wysokiej jakości drewna, całkowicie bezpiecznego dla naszych córek.

Drewniane zabawki wspomagające rozwój motoryczny- nauka chodzenia.

Dla dzieci, które dopiero uczą się chodzić, zostały wyprodukowane drewniane, kolorowe chodziki, zachęcające do skorzystania z nich. Zazwyczaj są na nich wymalowane barwne postacie z bajek, a niekiedy mają dodatkowo zamontowane grzechotki, grające w trakcie poruszania się. Dziewczynki umiejące już chodzić, mogą zabierać ze sobą na codzienne spacery  tzw. pchacze lub zabawki do ciągnienia. Pchacze to zamontowane na drewnianym kiju zwierzęta (zazwyczaj kaczki), których kółka kręcąc się, imitują chodzenie zwierzęcia. Każda mała dziewczynka będzie mieć przy tym nieziemską frajdę. Z kolei zabawki do ciągnienia zazwyczaj są prowadzone na sznurku. W tym wypadku gama wzorów i kolorów jest znacznie szersza, ograniczona wyłącznie wyobraźnią producenta. Warto tutaj zwrócić uwagę na drewniane pieski, które mogą być dobrym sprawdzianem dla dziecka, marzącego o własnym zwierzaku. Biorąc zabawkę za każdym razem na spacer, uczy się dziecka odpowiedzialności, a także sprawdza się, czy dziewczynka nie znudzi się zbyt szybko zwierzęciem. Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, można spokojnie zaufać dziecku i zafundować mu małego zwierzaczka.

Wózek pchacz drewniany        Pczacz drewniany kłapiąca kaczka          Pies drewniany na sznurku do ciągnięcia

Podsumowując można stwierdzić, że obecnie producenci drewnianych zabawek mają bardzo wiele do zaoferowania małym dziewczynkom. Mogą one spędzać czas zarówno na beztroskiej zabawie z rówieśnikami, jak też od małego uczyć się obowiązków i czynności wykonywanych w dorosłym życiu. Z kolei zabawki edukacyjną pomagają dziecku rozwijać się i odkrywają w nim pasje, które być może będą kontynuowane przez wiele lat.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównywarki