UCZMY DZIECI SPRZĄTAĆ PO ZABAWIE!

UCZMY DZIECI SPRZĄTAĆ PO ZABAWIE!

Dobra zabawa bardzo często jest synonimem bałaganu! Dlatego warto od samego początku, w miarę możliwości rozwojowych dziecka, uczyć je porządkować przestrzeń po zakończeniu czynności bawienia się.

Sprzątanie przestrzeni, na której odbywała się zabawa może być bardzo kształcącym zajęciem, ukierunkowanym na niezbędną w przyszłości edukację i dbałość o rzeczy, które dziecko posiada. Zdecydowanie najbardziej komfortową sytuację będą mieć rodzice, którzy stopniowo i dość wcześnie wdrożą elementy dyscypliny w świat dziecka i jego zabawek. Ale uwaga, w początkowym okresie samodzielności dzieci uczą się naśladując dorosłych, dlatego im bardziej konsekwentni w swoim postępowaniu są rodzice, tym łatwiej dzieciom zrozumieć, zaakceptować i wykonać pewne zadania.

DREWNIANE KLOCKI CYFRY W WIADERKUNaturalnie w domu i w pokoju dziecka z czasem będzie pojawiało się coraz więcej zabawek. Niektóre zgromadzone kolekcje mogą być naprawdę imponujące. Oczywiste jest to, że problem porozrzucanych klocków, kredek, samochodzików, układanek nie zniknie sam. Mamy jednak dobrą wiadomość, ponieważ sprzątanie po zabawie może zajmować nie więcej, niż kilka minut. Jak pomóc sobie i dziecku? Warto zaopatrzyć się w różnej wielkości pojemniki, które zostaną użyte do przechowywania konkretnych grup zabawek. I tak, w jednym pojemniku znajdą się klocki, w drugim kredki, w trzecim samochodziki czy lalki lub maskotki.


Warto zdecydować się na pojemniki na zabawki lub kupować takie zabawki, które są już przystosowane do wygodnego przechowywania i szybkiego porządkowania.