ZABAWKI MONTESSORI
Dodane przez      09/19/2017 11:28:42    Komentarze 0
ZABAWKI MONTESSORI

Współcześni rodzice, szukając alternatywy dla krzykliwych zabawek komercyjnych, coraz częściej wybierają te, które zapewniają dziecku przyjemną zabawę i stymulują rozwój dziecka adekwatnie do jego możliwości i zgodnie z okresem rozwojowym.

Rozwijanie samodzielności i wiary we własne siły odbywa się poprzez dobór odpowiednich zabawek. Pewnych wskazówek i porad udziela rodzicom metoda nauczania Montessori, ponieważ głównym celem pedagogiki Montessori jest pomoc dziecku w kształtowaniu jego indywidualnych cech osobowościowych, uzdolnień i umiejętności. A zadaniem rodzica jest zapewnienie dziecku takich warunków, które służą kształtowaniu twórczej osobowości, pełnej poczucia radości i satysfakcji, respektującej granice innych, rozumiejącej różnorodność świata i rozumiejącej wartości uniwersalne.

DREWNIANA UKŁADANKAOsiągnięcie tych cech wykracza daleko poza zapamiętywanie regułek i informacji, z którymi dzieci najczęściej maja do czynienia w tradycyjnej szkole. Dlatego u małych dzieci najlepiej sprawdzą się układanki i sortery, które pozwalają kojarzyć kształty i kolory przy jednoczesnej manipulacji paluszkami. W sklepie KRÓL ZABAWEK dostępne są różne wieloelementowe zestawy, układanki-słupki czy drewniane kostki z bryłkami. Doskonałym wyborem będą także pętle motoryczne, popularnie nazywane przeplatankami, a także mobilne centra zabaw, które zapewniają dziecku możliwość rozwoju zarówno motoryki dużej, jak i małej. Dobrze sprawdzą się również nawlekanki, sznurowanki i ubieranki.


A jak Ty możesz pomóc swojemu dziecku? Wybieraj proste zabawki, które sprawią maluchowi wiele radości, pozostawiając mu miejsce na rozwój wyobraźni i dostrzeżenie tych cech w zabawkach, które początkowo są nieoczywiste.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównywarki