POZWÓL MALOWAĆ I BAZGRAĆ!

POZWÓL MALOWAĆ I BAZGRAĆ!

Twórczość plastyczna jest naturalnym etapem rozwojowym, który ma zbawienny wpływ na prawidłowy rozwój. Dzieci kochają tworzyć według własnych zasad. Dlatego warto zdać sobie sprawę z tego, jak ważne dla dzieci jest rysowanie, malowanie i bazgranie gdzie popadnie!

Dziecięca twórczość artystyczna budzi powszechny zachwyt. Urzeka śmiałością, bogactwem pomysłów i nieskrępowaną kreatywnością. Skąd ta nieodparta chęć tworzenia? W zależności od warunków i możliwości okres bazgrania rozpoczyna się najczęściej między pierwszym a drugim rokiem życia dziecka. Początkowo dzieci rysują nieregularne kreski, kółka, zawijasy. W późniejszym okresie pojawią się schematy rysunkowe. Dzieci potrafią narysować przedmioty lub ważne postaci, a także określić tło rysunku po to, by już w wieku 4-5 lat świadomie zaplanować przestrzeń kartki, którą podsuniemy im do zamalowania!

Dzięki plastycznej ekspresji dzieci mają szansę opowiedzieć nam swoją historię za pomocą mazaków, farb czy kredek. Robią to po to, aby lepiej zrozumieć świat, poznać go i z nim się komunikować. Początkowo proste rysunki zyskują nowe barwy i szczegóły. Po jakimś czasie dzieci będą dążyły do udoskonalenia własnych szkiców. Nagradzajmy je za to! Bądźmy z nich dumni. Okazywanie zachwytu ma nieoceniony wpływ na rozwój emocjonalny dzieci.

DWUSTRONNA TABLICA LUCY&LEO

 

CENA: 99,00 zł
DLA KOGO: dla dzieci przedszkolnych i szkolnych
ROZWÓJ: rysowanie, poznawanie alfabetu, edukacja

Rysowanie to jedna z czynności, którą dla dzieci zaplanowała natura. W ten sposób są one w stanie określić siebie i komunikować się ze światem zanim jeszcze nauczą się rozpoznawać znaczenie słów i płynnie mówić. Pozwólmy im przekazać nam ich wewnętrzny świat. Dbajmy o to, żeby miały możliwość doświadczania tej wspaniałej formy ekspresji, jaką jest bazgranie!