JAK NAUCZYĆ DZIECKO CZYTAĆ?

JAK NAUCZYĆ DZIECKO CZYTAĆ?

Jest wiele metod nauki czytania. Nauka liter, podobnie, jak nauka innych umiejętności, może być dla dziecka przyjemna i być efektem ubocznym świetniej zabawy.

Jest sporo dzieci, które czytać nauczyły się w domu, zanim poszły do szkoły ponieważ, żeby pomóc dziecku nauczyć się czytać wcale nie trzeba specjalistycznego przygotowania. Trzeba za to zaangażowania i kilku prostych zasad!

Warto pamiętać, że dzieci najbardziej ciekawi to, co robią dorośli. Dlatego koniecznie czytajmy dzieciom, otoczmy je książkami oraz zabawkami z literkami. To sprawi, że czytanie, opowiadanie czy rozmowa stanie się dla dziecka jedną z ulubionych form zabawy, a proces rozwoju mowy i nauki czytania przyjdzie naturalnie, niemal sam, tak od niechcenia.

Codzienne wspólne czytanie bajek znakomicie wpływa na rozbudzenie u dziecka zainteresowania światem liter. Można zacząć nawet od totalnych podstaw - wziąć malucha na kolana, palcem wskazać miejsce, które jest czytane, aby maluch zapamiętał, że tekst zaczyna się od lewego, górnego rogu, linijka po linijce.

MAGICZNE PUDEŁKO ALFABET I KSZTAŁTYZestaw w szybki, łatwy i przyjemmny sposób wesprze dziecko w nauce liter i różnych słów. Będzie także pomocny w rozwoju kreatywnego myślenia, nauczy staranności oraz cierpliwości. W skład tego zestawu wchodzi pudełko, które jednocześnie jest tablicą magnetyczną i suchościeralną, suchościeralny mazak z gąbeczką, magnesy – literki, pojazdy, owoce, zwierzątka oraz tabliczka do nauki pisania.

Czytanie to kluczowa umiejętność każdego człowieka, a dzieciństwo pełne zabawy sprzyja kreatywności i samodzielności dzieci, w tym nauce.